Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach to kluczowa technika marketingowa każdej nowoczesnej firmy. Jest to obecnie najefektywniejsza forma reklamy w internecie, a przy tym nie tak kosztowna. Proces jednak jest złożony, opiera się na wielu analizach i ma tylko jeden cel - aby strona znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania na zadane słowo kluczowe. 

Internet rozwija się coraz szybciej i coraz więcej firm posiada strony, które są starannie pozycjonowane i analizowane, ponieważ blisko 80% ruchu w polskim internecie generują wyszukiwarki. Taki stan rzeczy wymusiła rozsnąca w tym sektorze konkurencja. Na dzień dzisiejszy witryna o niepoprawnym kodzie strony (zgodnym ze specyfikacją W3C), bez ustalonych słów kluczowych, opisów oraz nagłówków jest skazana na bardzo odległe miejsca w wynikach np. Google. 
A to dopiero początek pozycjonowania... 

Obecnie na rynku jest wiele firm, które zajmują się pozycjonowaniem. Nasza agencja od kilku lat współpracuje z Performance Media, ponieważ jest to lider na polskim rynku (pozycjonują strony dla między innymi home.pl).

Proces pozycjonowania zlecony firmie zewnętrznej zawsze rozpoczyna się analizą słów kluczowych. Słowa kluczowe to frazy na które pozycjonowana strona będzie "reagować" - tzn. wpisując w wyszukiwarkę google słowo kluczowe "projektowanie stron jelenia góra" uzyskuję w wynikach stronę "lemonpixel.pl". Słów kluczowych, na które strona powinna zostać znaleziona może być bardzo dużo (pozycjonowanie stron wrocław, pozycjonowanie stron Wałbrzych itd.), ale trzeba pamiętać o tym, że za każdą wypozycjonowaną frazę płacimy osobno. Poza tym popularność słowa kluczowego ma bezpośrednio wpływ na koszt miesięczny pozycjonowania. Dla przykładu pozycjonowanie frazy "upominek" jest dużo tańsze niż frazy "prezent", ponieważ na słowo "upominek" google znajduje  265 000 konkurencyjnych stron :

Wyniki 1 - 10 spośród około 265,000 dla zapytania upominek. (Znaleziono w 0,21 sek.) 

a dla słowa "prezent" ponad 20 mln

Wyniki 1 - 10 spośród około 20,100,000 dla zapytania prezent. (Znaleziono w 0,17 sek.)