Optymalizacja strony www

Zupełnie przypadkiem natrafiliśmy na świetny przewodnik - przygotowany przez zespół Google.
Co ciekawe, jest napisany po polsku i do tego przystępnym językiem. Tłumaczy wiele kwestii o które często pytają nas klienci typu:

  • co to są meta tagi ?
  • po co je definiować ? 
  • jak optymalizować stronę pod kątem Google ?
  • co to jest pozycjonowanie i czym się różni od reklamy płatnej typy AdWords ?
  • i wiele praktycznych porad...


"Zapraszamy do podręcznika startowego optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google. Ten dokument opracowano początkowo jako pomoc dla zespołów firmy Google, ale pomyśleliśmy, że będzie on równie przydatny dla webmasterów, którzy dopiero poznają tematykę optymalizacji wyszukiwarek i chcą usprawnić interakcję własnych witryn z użytkownikami i wyszukiwarkami. Mimo że podręcznik nie zawiera żadnych sekretów, dzięki którym witryna byłaby automatycznie umieszczana na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania w Google (przepraszamy!), postępowanie zgodnie z podanymi poradami praktycznymi ułatwi przeszukiwanie i indeksowanie jej treści.
Optymalizacja pod kątem wyszukiwarki często polega na wprowadzaniu niewielkich modyfikacji we fragmentach witryny. Każda taka zmiana może wydawać się niewielkim ulepszeniem, ale razem mogą mieć one zauważalny wpływ na sposób korzystania przez użytkownika z witryny oraz wydajność wyszukiwania organicznego. Wiele tematów przedstawionych w tym podręczniku jest prawdopodobnie znanych, gdyż stanowią one istotne składniki każdej strony internetowej — jednakże mogą nie być w pełni wykorzystywane...."

Pełna wersja przewodnika znajduje się:  tutaj »